ne_unichtozhaite_elki

Незабаром свято Нового року, який з нетерпінням чекають дорослі та діти. До цього часу головним атрибутом таких свят являється ялинка. І саме в цей час браконьєри або ті які хочуть непогано підзаробити активують свою діяльність. Адже всі сім’ї за традицією прикрашають ялинки, якими б вони не були великими чи малими, ми завжди бачимо їх у наших домівках. Але чи задумувався кожен із нас хоча б раз, наскільки це зашкодить нашій природі? Ми вирубуєм або купляємо великі живі ялинки, але ті малі які ще залишились на жаль так швидко (на протязі року, до наступних святкувань) не виростуть. А отже як же наша планета?

Будь яке дерево, схоже до гіганської фабрики, утворює з води, своєї зелені та повітря – кисень яким ми дихаєм. Для цієї так званої фабрики не потрібно ніяких затратних матеріалів, робочої сили, станків, світла чи чогось подібного, достатньо тільки сонця, вуглекислого газу та води.

Знаходячись в лісі ви дихаєте повітрям, в якому в 300 раз менше бактерій аніж в місті. Хвойні дерева непереривно виділяють в повітря велику кількість фітонцидів – це речовини, які нейтралізують дію багатьох хвороботворних бактерій. Саме тому, лікарні, санаторії та подібні заклади для людей з захворюваннями дихальних шляхів будують в хвойних лісах. Тому що такі ліси в більшості збагачують повітря киснем їх називають «легенями планети».

Хвоя дуже багата на вітаміни, особливо на вітамін «С». Живицю хвойних рослин широко використовують в медицині для лікування ран та опіків.

Особливу цінність має живиця ялиці, яка містить речовину камфору. Вона значно покращує дію серцевих м’язів, тому широко використовується при серцевих захворюваннях. Також камфора входить і до обезболюючих препаратів. Ефірні масла отримані з смоли часто використовують при виготовленні парфумів, а також в хімічній промисловості.

Великий плюс в тому що хвойні дерева широко використовуються, та це призводить до масової вирубки лісів. Отже потрібно подумати, як ефективно використовувати хвойні та запобігти винищенню лісових красунь. Рекомендую в першу чергу задуматись над тим, як можна відсвяткувати Новорічні та Різдвяні свята використавши лише декілька гілочок ялинки. До того ж, в європейських країнах штучні ялинки набагато дешевші, аніж живі, тому що для вирощення живих дерев потрібно багато часу. Ялинка на святі – це не головне, можна придумати багато виробів лише з самих гілок та сумістити їх з новорічними іграшками і прикрасами, лише включіть свою фантазію. Такі вироби можна ставити на двері, полички, комоди, перила і навіть на двері. Основу таких композицій становлять красиво вигнуті гілки хвойних рослин. Можна використовувати різні природні матеріали – куски кори, гриби, горіхи, живі квіти, плоди, ялинкові прикраси, свічки і багато ін.

Головною ціллю для вас буде, показати гостям що можна прекрасно обійтись і без зрубаних дерев. Якщо ж у Вас є свій будинок, можна виростити ялинку в дворі. Або ж зараз дуже поширеним є варіант хвойних рослин в горшках, які до того ж дуже практичні, їх можна переміщати в дворі де Вам заманеться.

Я думаю висновок ми зробимо однозначний, потрібно піклуватись про нашу планету і про нас самих, отже хвойні дерева садити, а не вирубувати.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *