samaja_vusokaja_elka

Найвищу ялинку в Європі виготовили в Тернополі на 2011р. Вогні головної ялинки країни засвітились 19 грудня на Майдані Незалежності.

Змонтували та виготовили красуню спеціалісти тернопільського підприємства «Ялинка України».

Параметри дерева вражають:

  • Висота майже 42 метри (рекорд Європи);
  • Вага – 44 тони;
  • Довжина гірлянд – 17км.;
  • Гілок з хвоєю на каркасі – більш як 11 тисяч;

ПП «Ялинка України» єдине вітчизняне підприємство, яке виготовляє вуличні висотні і інтер’єрні ялинки за сучасними світовими технологіями.

Тут троблять також і прикраси для ялинок, антивандальні огорожі. В с.Нове село Підволочиського р-н, де розміщене виробництво, спроектували і змонтували для міст України і закордонних населених пунктів більш як 520 новорічних дерев, які за підрахунками, спасли лісові насадження на 600 гектарів.

«Живуть» штучні ялинки до 10 років, якщо зберігати їх в сухому приміщенні з хорошою вентиляцією. Ялинки з Нового Села прикрашають площі Вінниці, Житомира, Кіровограда, Кременчука, Дніпропетровська, Первомайська, Лисичанська, Сімферополя, Донецька, Тернополя. Стоять наші красуні в білоруському Бресті і азербайджанському Баку. Виробами тернополян цікавляться німці й американці.

– Замовлення на ялинку для центральної площі Києва ми отримали після виграного тендеру, – розповів генеральний директор ПП «Ялинка України». – Ялинку зробили за європейською класикою – просто, але зі смаком. На ній немає традиційних бутафорських пакетів, за якими не видно самого дерева. Є вишукані пластикові та шкіряні іграшки та технічні новинки – мультимедійні світлодіодні екрани, на яких в змінних сюжетах розповідається про історію України, її сьогодення і майбутнє. Гірлянди наділені шістьма основними кольорами веселки, мають 12 програм, які ритмічно змінюють візерунки. Верхівка – світло-динамічний кристал, плавно змінює колір. До речі, для своїх ялинок ми замовляємо безпечне освітлення на 24 вольт.

samaja_vusokaja_elka2

Ретельно тернополяни підійшли до питання безпеки свого дітища. При проектуванні враховані можливі снігові і вітрові навантаження. Надійно тримають гіганта і пригрузові конструкції біля підніжжя. Їх вага – 30 тонн.

Головна красуня країни – морозостійка і пожежобезпечна. Підпалена «хвоя» не займається, а тільки плавиться, бо зроблена з полівінілхлориду – синтетичного термопластичного матеріалу італійського виробництва. Від вандалів ялинка захищена спеціальною огорожею. Воно складається з 57 щитів, прикрашених яскравими святковими малюнками.

Напередодні встановлення надійної та оригінальної «тернопільської» ялинки, трохи зіпсували «нерви» – критикам не сподобалася її конусоподібна форма. Якийсь киянин, від нічого робити, навіть відкрив в Інтернеті мікроблог, придумуючи для красуні образливі назви.

 

– Прикро, що паскудить свій брат-український, – каже генеральний деректор. – Ми встановили багато ялинок, і всюди вони викликають лише захоплення.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *