tradicii_narjazhat_elku

Приблизно, вже дві тисячі років існує традиція прикрашати ялинки. Здається нового нічого придумати не можна – та ні. Дизайнери всього світу працюють над цим питанням протягом усього року, щоб результат був просто приголомшливим.

 

 


Трохи історії

tradicii_narjazhat_elku2

Кожен по різному ставиться до хрестоматійного вікна в Європу та Петра І. Одні стверджують це так, що впровадження іншородної культури в Росію негативно впливає на народ та створює небажані внутрішні заворушення та обурення, інші – що росіяни не додумались би самі до багатьох із європейських традицій. Так або інакше, якщо не мав би Петро перший схильності до Європи та європеїзації, не було б однієї з найголовніших та найкрасивіших традицій нового року – прикрашання та встановлення ялинки. У 1699 році за його вказівкою почали прикрашати власні будинки гілками з ялинки або сосни. Але про цю традицію забули десь на 100 років вже після смерті Петра першого.

Тоді як при Катерині ІІ і Єлизаветі пишні новорічні ялинки були рідкістю. І тільки на Василівському острові де святкувала новий рік німецька слобода. Ані Пушкін ані Гоголь не святкували це величне свято з ялинкою. Починаючи з 1852 року в м.Петербург була встановлена перша новорічна ялинка. Але знову ж таки після революції під назвою Жовтнева, її не дозволяли встановлювати тому що це був символ Різдва, релігійного свята, аж до 1935р.

Засновниками Різдвяної ялинки є пастухи, які проживали в Німеччині. А також велике дякуємо принцесам Німеччини, які виходили заміж за європейців і привезли цю неповторну традицію в інші кутки Європи. Вперше в Англії Новорічну ялинку вбрали та установили за наказом німецької принцеси наприкінці ХVІІІст. Пізніше одна з її родини привезла цю традицію і у Францію.


Перші прикраси для ялинки

tradicii_narjazhat_elku3

Давнину прикраси були не такими як зараз, вони були більш «натуральними» і кожна з них щось символізувала. Отже іграшки були такими: горіхи як символ незбагненності Божого помислу, яйця символом благополуччя та гармонії в родині, яблука – це символ родючості і таке ін. Саме прикрашання також мало вагоме значення, не як будь а за спеціальними законами.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *