vubor_kachestv_elk

В час перед Різдвом та Новим роком в світі за традицією люди скуповують найбільшу кількість прикрас для різдвяних ялинок. Кожен намагається як най краще прикрасити своє новорічне дерево та обрати неймовірно красиві іграшки. Дуже цікавою ця традиція є для дітей, вони будуть неймовірно раді, якщо Ви дозволите їм самим обрати іграшки. В такому випадку вони відчують себе значимими та дорослими. Для них поява в домі новорічної ялинки прикрашеної своїми руками – це неймовірна подія.

Але не всі іграшки які розташовані на полицях у магазинах являються безпечними. Невинна на перший погляд коробка з прикрасами, у дітей може викликати алергію.

Незважаючи на обов’язкові умови якості та зазначення їх на упаковці, в нашу країну прибуває багато контрабандних прикрас. Більшість імпортованих товарів доставляють, з Китаю, як легальним так і не легальним шляхом. Контрабандисти хочуть заробити багато грошей, зовсім не думаючи при здоров’я дітей. Траплялись випадки, що у дітей були пошкоджені слизові оболонки дихальних шляхів, або ж навіть захворювання та висипи шкіри. Незважаючи на те, що всі дитячі товари повинні бути сертифіковані, деяким перевізникам вдається обходити цю процедуру, в результаті чого хворіють Ваші діти.

За проведеними дослідженнями, більш ніж 80% не сертифікованих товарів містять токсичну заборонену речовину. Яка після потрапляння в організм дитини, викликає алергічну реакцію або й отруєння. А як відомо, тітки завжди люблять все взяти в свої руки, пощупати, облизати або й спробувати на смак. Багато з ялинкових прикрас не є міцними, тому в результаті пошкодження іграшки, коли вона впала чи з інших причин, дітки можуть і порізатись. Настійливо рекомендуємо, перед вибором будь-якого предмету-прикраси на ялинку, обов’язково перевіряйте сертифікацію продукції. Це забезпечить ваших дітей від порушення здоров’я і збереже Вас від лишніх проблем.


Перелік деяких речовин, які можна виявити в неякісних іграшках

 • Хімічна речовина формальдегід – впливає на порушення нервової системи, викликає алергію, дерматити, чхання та кашель
 • Якщо вдихати фенол, він впливає на слизову оболонку, що спричиняє запаморочення, нудоту, серцебиття, нежить, головний біль. Пошкоджує нервову систему, всмоктується через шкіру
 • Якщо Ви замітили, що Ваші діти стали сонливими або дратівливими – це вплив толуолу, який також впливає на слизові оболонки.
 • Ксилол високої концентрації, коли випаровується має дію наркотику, викликає дерматит, вражає нервову систему, а також подразнює слизову оболонку очей.
 • Свинець навіть у маленьких дозах, має здатність викликати алергію та знижує інтелектуальний рівень дітей
 • Виготовлення дитячих іграшок, зокрема ляльок з речовини полівінілхлориду (ПВХ) у країнах Європи та США давно не практикується. Натомість в Китаї, Таїланді та Кореї поширений у використанні, завдяки своїй дешевизні. За дослідженнями, 40% токсинів містяться у цьому матеріалі, які призводять до онкологічних захворювань та негативно впливають на гормональний обмін

Отже, для дитини не багато потрібно, щоб викликати порушення в стані здоров’я. Рекомендуємо настійливо та прискіпливо обирати іграшки для своєї дитини.


Купляючи сертифіковане – ти збережеш здоровя.

vubor_kachestv_elk2

Обов’язковій сертифікації в Україні для дітей до 14 років підлягають всі іграшки  згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 № 901 «Про затвердження Технічного регламенту безпеки іграшок».

Надзвичайно важливим є Технічний регламент, коли йдеться про дитячі товари. Для підтвердження відповідності вимог безпеки, спосіб незалежної оцінки продукції технічного регламенту використовують у всьому світі. Визначені характеристики продукції чи пов’язані з ними способи або процеси виробництва зазначені Технічним регламентом – Законом України або нормативно-правовим актом прийнятим Кабінетом Міністрів України.

Декларація – це виданий документ на підставі рішення, прийнятого після проведення відповідних процедур відповідної оцінки, що довели виконання встановлених вимог. Всі види іграшок, які вони не були б різними, досліджуються за 80 показниками. Деякі з них це токсичні речовини тобто їх наявність, безпечна сировина, комплектуючі і матеріали, стійке декоративне покриття, пожежобезпека і багато інших. Крім всіх інших сертифікатів, у дитячих товарів повинен бути висновок санітарно-епідеміологічної експертизи МОЗ України, згідно ДСан ПІН 5.5.6.012-98 “Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей».

У 2011році видано всього 8 декларацій про вимоги стандартів до дитячої продукції спеціалістами ДП «Полтавастандартологія». В Україні всього лише декілька виробників пластикової продукції, зокрема іграшок, їх держава зобов’язує до декларування своєї продукції, в той час як імпортований товар ніхто достеменно не перевіряє. Дуже рідко в магазинах можна побачити іноземні іграшки задекларовані  або ж сертифіковані. Державна інспекція у справах захисту справ споживачів, повинна перевіряти наскільки якісні іграшки, проте вона не забезпечена відповідною лабораторією.

В такому випадку торговцю у якого декілька точок, краще і вигідніше заплатити декілька гривень штрафу аніж замовляти дослідження на якість. Товар придбаний у Китаї, як відомо не потребує багато коштів на закупку, відповідно до цього можна зробити накрутку у ціні в декілька разів більшу, як на вітчизняний товар. Хотілося б, щоб найблищим часом ця ситуація в країні змінилась, будемо надіятись.


Поради для вибору якісних іграшок, декілька критеріїв:

 • Іграшки не повинні мати запаху, зовсім ніякого. Чим більш відчутний запах, тим більше виділень токсичних речовин.
 • Іграшки покриті лаком або фарбою – не рекомендуються. Тому що майже всі фарби є токсичними і можуть відшаровуватись, в процесі чого будуть попадати у рот або руки дитини.
 • Дужі гучні іграшки також не потрібно купляти. Брязкальце не повинно глушити дитину, воно повинно звучати ніжно. Тому що у дитини можуть виникнути проблеми з слухом або мовою. Тріщин, зазорів, слідів клею також не має бути на іграшках, максимальна міцність та стійкість – ось що важливо. А на брязкальцях не повинно бути паперових наклейок.
 • На іграшках з м’якої тканини деталі маю бути пришиті, а на інших прикрасах міцно прикріплені. Іграшки з дрібними деталями взагалі противопоказані дітям до 3 років.
 • Неодмінно іграшка, якою грається Ваша дитина, повинна бути з миючого або прального матеріалу.
 • Якщо Ви можете обирати між вітчизняними виробниками і закордонними, оберіть перших.

У ваших інтересах, попросити сертифікати відповідності, який можна отримати тільки після лабораторних досліджень. Зверніть увагу на термін дії документа. Також можна звіритись з артикулами, які зазначені на упаковці або іграшці з сертифікатом (а конкретніше його додатком), де також вони внесені. Зазвичай ця процедура забирає наш дорогоцінний час, але Ви будете впевнені у покупці.

Купляючи іграшки в спеціалізованих магазинах, є більша ймовірність того, що товари сертифіковані, проте і дорожчі. Маркування, як одне з основних характеристик, у вигляді державного стандарту, не повинно змиватись і легко читатись. А товарний ярлик зазначатиме:

 • Товарний знак представника або виробника
 • Адреса на назва виробника
 • Контур обличчя і вказівка вікової групи у колі, це позначення віку графічним попереджувальним символом
 • Написи «Не призначено для дітей до 3 років – містить дрібні деталі» або «Обережно вогненебезпечно» і т.п.

Якщо Ви шкодуєте про придбане.

Покупець має повне право обміняти бракований товар, на точно такий самий і в тому ж магазині, якщо прийшовши додому знайшов недолік, згідно статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів». На протязі 14 днів, не включаючи дня покупки товару, також можна повернути товар або ж кошти, чи обміняти його, якщо покупка не підійшла за розміром, формою, кольором або з інших міркувань. Повернути товар можна у випадку збереження його товарного виду, чеку, наклейок, упаковки, пломби, ярлика, тобто коли він не використовувався. Якщо людина яка продала Вам товар, відмовляється обміняти його, потрібно написати заяву-скаргу власнику торгової точки. Неодмінно зазначити дату придбання товару, його ціну, модель, марку та недолік який виявили. Даний документ потрібно скласти у двох примірниках. Один залишити для себе, з вказаними прізвищем, підписом та посадою особи яка прийняла документ, інший – для директора магазину. Керівник повинен відгукнутись на заяву протягом трьох днів. Отже, будьте уважними при виборі тієї чи іншої продукції.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *