zhivaja_ili_iskustvЗ наближенням новорічних свят більшість з українських сімей швидше за все вже обговорюють одне з найважливіших питань – яку встановлювати ялинку в цьому році, живу чи штучну. Один із варіантів – придбати на ялинковому ринку живу ялинку або сосну, інший – декорувати будівлю хвойними гірляндами, а ще купити або витягнути з кладовки штучну ялинку.

Проте відразу виникає наступне питання. А чи варто зрубувати живе дерево заради задоволення в декілька днів? Я думаю – ні! Якшо вам відомо, одному хвойному дереву щоб вирости хоча б на 1 метр, знадобиться понад 3 роки. Хвойні дерева найкраще очищають нашу планету та надають набагато більше кисню ніж будь яке інше дерево. Тому рекомендуємо прислухатись до наших порад та зробити свій вибір на користь штучних ялинок.


Росла собі ялиночка

Живі ялинки приваблюють тим, що вони справжні і завжди неповторні. Кожна з них традиційно унікальна, переливається різними відтінками кольорів. А це означає, що дублювання минулорічної ялинки не буде, кожного року щось нове.

Безумовно з запахом живої, свіжо зрубаної ялинки не зрівняються навіть найкращі аерозолі. Коли відчуваєш цей запах, то відразу ніби повертаєшся в дитинство, до рідної хати. Запах лісу в домі, відчуття неймовірної радості в очікуванні перед Новорічними та Різдвяними святами, гори подарунків під ялинкою – все це нас зближує від цього радіє душа.


Отож, що сьогодні пропонує ринок?

Для початку – це ялинки вирощені в Україні. За хвоєю вони поділяються на сосни та ялинки.

 • Ялинка – це хвойне дерево з невеличкими голками на гілочках та оригінальними кольорами всіх відтінків зеленого. Створить яскравий акцент і будь-якому приміщенні напередодні Різдвяних та Новоріних свят.
 • Сосна – являється носієм довгих голок, в зв’язку з чим її вигляд пишніший та багатший. Вона стоїть набагато довше та пахне сильніше. Але має в собі більше смоли, на відміну від ялинки, тому потрібно бути обережними щоб не забруднити все навкруги.

Гілки живих ялинок міцні та гнучкі, у цьому й увесь плюс – їх важко обламати.

А це свідчить про те, що ялинка буде тішити Вас декілька довгих тижнів.


Ялинки виготовлені на виробництві. Штучні ялинки.

Переваги штучної ялинки:

 • Штучна ялинка відрізняється від живої тим, що придбати її можна один раз і на багато років. Вона служитиме довгий час, а господарям не потрібно буде дивитись, як в’яне святкове дерево, яке згодом відправиться на смітник.
 • Гілки ялинки з штучної хвої не осипаються, тим самим не завдають Вам лишньої шкоди і економлять час на відміну від живих, за якими постійно потрібно прибирати і ще на протязі року знаходяться голки в коврику та кутках кімнати.
 • Придбавши штучну ялинку, можете забути за багато років про проблему вибору новорічної красуні. Зручна у зберіганні вона не вимагає постійного догляду. Після святкувань склавши ялинку у затишне місце, вона спокійно буде очікувати до наступного Нового року.
 • Проходить багато років, перш ніж ялинка почне розсипатись. За цей час невільно звикаєш до неї і вона стає вже не просто святковим деревом, а й сімейною реліквією.
 • Звичайно ж у штучної ялинки не буде такого неповторного аромату лісу, як у живої. Та якщо Ви мешкаєте з людиною у якої алергія – це найперша причина для вибору штучної хвої. Рекомендуємо навіть перед покупкою такої ялинки звернути увагу на запах. Дуже багато виробників використовують не якісну хвою-плівку, хвою-жилку з виділеннями хімічного запаху, який довго не може вивітритись.
 • Та найголовніше – чи Вам не шкода цього дерева, яке хоча й вирощене під святкову вирубку, але росте дуже довго – понад 6 років. А ми через декілька тижнів святкувань, все одно викидаємо його на звалище.

Варіанти святкування справжніх новорічних свят без шкоди для довкілля та з справжнім запахом хвої ялинки.

 • Одним із варіантів нестандартно відсвяткувати Новорічні свята – є Карпати. Якщо у Вас є можливість, можна поїхати на одну з багатьох відпочинкових баз карпат і там зустріти Новий рік. Або ж поїхати на дачу, що знаходиться на природі. Тут Ви справді відчуєте дух Різдва та аромати свіжого лісу на природі.
 • Зазвичай в Європі всі живі ялинки дорожчі в ціні від живих. Тому що справжнє дерево потребує багато затрат, сил та часу на вирощування.
 • Якщо Ви живете у власному будинку, найкраще рішення проблеми – це посадити живу ялинку у дворі, яку зможете побачити не тільки Ви, але й випадкові перехожі.
 • З’явилась нова послуга на ринку живих ялинок – ялинки у горшках. Це дуже зручно, дерево не гине, його не потрібно викидати на смітник, а влітку можна висадити у грунт, або ж при бажанні просто переміщати у різні частини двору, для зміни дизайну ландшафту.
 • Ще одним хорошим варіантом, який дозволяє не рубати дерево є хвойні гірлянди. Вони виготовляються з гілок хвої ялинки або сосни, наповнюють ароматом весь Ваш дім та додають святковості не менш ніж жива ялинка.

Щоб дізнатись скільки років ялинка росла до того, як потрапила у Вашу оселю, всього лиш потрібно порахувати число кілець у розрізаному по вертикалі стовбурі та додати один.


Прикрашити ялинку на Різдво – хто започаткував традицію?

 • Саме у Саксонії (на даний момент земля Федеративної Республіки Німеччини) народилась традиція прикрашити ялинку на Новорічні та Різдвяні свята. Але у ті часи ялинки підвішували до стелі та оздоблювали гірляндами, свічками, печивом, яблуками. На сьогодні звону повертається популярність на ялинки «вверх ногами» прикріплені до стелі кімнати.
 • А ось у наших Українських пращурів традицією яка супроводжувала Різдво – був Дідух. Це був жмут складений з стеблів пшениці або жита прикрашений стрічками різних кольорів – він був символом дідів-предків. Повір’я говорить, що до людей які не виготовляли дідух на Різдвяні свята, ніхто не заходив в дім, відповідно до цього вони не отримували милості предків, а це в той час було дуже важливим для благополуччя в сім’ї. В вечір Святої вечері голова сім’ї заносив Дідух та клав у куток кімнати, де він мав простояти до 19 січня Хрещення Господнього.
 • А в Україну, ялинка як символ Новорічних свят, потрапила на початку ХХ століття. Тому від того часу і до сьогодні на Різдвяні свята українці прикрашають це зелене дерево.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *